Mask Group 40@2x

Dolmix Cal-Caps

Dolmix Cal-Caps

Dolmix Cal-Caps
Kapsuły żelatynowe musujące dla krów mlecznych w okresie laktacji

Właściwości

Krowa wydala około 2,3 g wapnia w litrze siary, a więc dając często 22–25 litrów traci z nią 50-60 g tego pierwiastka. W okresie poporodowym całkowite zapotrzebowanie na wapń sięga 80 g. Produkowany przez przytarczyce parathormon uwalnia wapń z kości, blokuje jego wydalanie przez nerki oraz powoduje w nich aktywację witaminy D3, która pozwala wchłaniać go z przewodu pokarmowego. Gdy ten proces zachodzi bez problemów, jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia zalegania poporodowego. Niestety, często ten mechanizm bywa zaburzony i niezbędne jest natychmiastowe uzupełnienie wapnia w organizmie.
Zastosowane kapsuły żelowe powodują szybkie uwalnianie się doskonale przyswajalnych form soli wapniowych i w pełni pokrywają zapotrzebowanie na wapń, zapobiegając hipokalcemii, a tym samym zaleganiom poporodowym i ich następstwom, czyli ketozie, przemieszczeniom trawieńca, mastitis, endometris czy zatrzymaniom łożyska.

Instrukcja stosowania

Szybko uwalniany i doskonale przyswajany wapń. Stosować w profilaktyce hipokalcemii, endometritis, mastitis, przemieszczenia trawieńca, zatrzymania łożyska i ketozy.
Podawać 1-2 kapsuły na dzień przed spodziewanym porodem.
Aplikację powtórzyć niezwłocznie po porodzie, a następnie po trzech i po sześciu dniach.
Preparat podajemy przy użyciu specjalnego aplikatora.

APLIKATOR GRATIS do 2 opakowań x 20 szt. i do 6 opakowań x 7 szt.