Receptury krmiv pro prasata ve výkrmu (od 70 do 110 kg) - denní přírůstek 800 g

Ingredience (podíl jednotlivých složek v kilogramech na 1 000 kg)
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXII
Ječmen200200200200200250495465425455200200
Pšenice1001002002002502503503505050250275
Triticale250250345345385365250250295150
Oves100100100
Kukuřice275295100100
Hrách nebo hrách polní150150
Sojová mouka 46%10013080130601101206060120
Řepkový šrot50508080808090
Sojový olej (litr)10201010
Dolmix T Super 2,5%252525252525252525252525
Parametry směsi
Metabolická energie MJ/kg12,81312,612,812,512,612,512,612,512,412,612,5
Obecný protein (%)15,214,71515,215,414,814,814,915,114,914,915
Stravitelný protein (%)12,512,312,412,812,712,512,312,112,112,212,312,3
Lysin (g/kg)8,38,18,18,48,288,188,38,48,58,7
Methionin + Cystin (g/kg)5,75,35,65,45,95,35,35,85,85,35,55,7
Vápník (g/kg)7,16,97,16,97,26,96,97,27,26,97,17,2
Celkový fosfor (g/kg)5,455,45,15,6555,55,555,45,5
Stravitelný fosfor (g/kg)2,82,62,82,82,92,92,82,82,82,72,92,8
Sodík (g/kg)1,51,51,41,41,41,41,41,51,51,51,41,5