Krmné receptury pro králíky a činčily

Ingredience (promile podíl jednotlivých složek)
králíci krátkosrstých plemenvlněná plemena a činčily
Březí samiceKojící samiceDoba odpočinkuMladí do 6 měsícůMłode do 3 miesiącaPřes 3 měsíce
Sláma (oves)1005017010050120
Oves355,8187419129,3198,7133,6
Ječmen150170130140160160
Kukuřice5010050100
Triticale50
Pšenice50100100150100
Sojová mouka 47%901403010012080
Řepkový extrakční šrot30404030
Pšeničné otruby (9 % vlákniny)10010010010010080
Řepkový olej2010
Trávy (sušené)100150100150150120
NaCl1,22,511,921,7
Krmná křída13203,518813,2
DL-methionin0,50,81,31,5
DOLMIX KR 1%10106101010
Parametry směsi
Metabolická energie MJ/Kg9,3610,228,729,42109,5
Lysin (g/kg)7,48,355,757,77,956,8
Methionin + Cystin (g/kg)5,336,064,66,36,826,58
Tryptofan (g/kg)1,952,11,621,9521,76
Threonin (g/kg)5,796,434,776,176,255,55
Hrubý protein (g/kg)155,16169,67133161166149
Vlákno (g/kg)118,2299145114100114
Vápník (g/kg)7,8310,44,029,9568
Fosfor (g/kg)4,334,174,184,34,254,08
Sodík (g/kg)1,291,671,261,51,471,43
Vitamín A12000 jm12000 jm7200 jm12000 jm12000 jm12000 jm
Vitamín D32000 jm2000 jm1200 jm2000 jm2000 jm2000 jm
Vitamín E68 mg67 mg45 mg66 mg67 mg66 mg
Vitamín K1,5 mg1,5 mg0,9 mg1,5 mg1,5 mg1,5 mg
Vitamín B16,5 mg6,4 mg5,7 mg6 mg6,5 mg5,7 mg
Vitamín B28,7 mg9,4 mg6,3 mg9,3 mg9,4 mg8,7 mg
Vitamín B65,6 mg5,9 mg4,2 mg6 mg9,9 mg5,5 mg
Vitamín B1212 mcg12 mcg7,2 mcg12 mcg12 mcg12 mcg
Biotin195 mcg162 mcg180 mcg169 mcg161 mcg156 mcg
Cholin1265 mg1138 mg1100 mg1219 mg1131 mg1122 mg
Hrubý tuk30,2 g48 g31 g38 g29 g27 g